1 czerwca, 2023

Praktyki uczniów z ZS nr 18 we Wrocławiu

W ramach współpracy z Zespołem Szkół nr 18 we Wrocławiu, już po raz czwarty gościmy uczniów klas 4, którzy odbywają praktyki zawodowe w White Drive Motor and Steering.

Przez okres czterech tygodni pod okiem opiekunów- naszych wykwalifikowanych specjalistów, takich jak operatorzy obrabiarek, mechanicy, mechatronicy i automatycy, młodzież uczy się pracy na maszynach CNC. Chłopcy poznają działanie naszego parku maszynowego obserwując pracę doświadczonych pracowników, a także pomagając w magazynie części zamiennych.

Jak mówią uczniowie, praktyki w naszej firmie to dla nich nie tylko praktyczna nauka zawodu, ale także ich pierwsza styczność z firmą produkcyjną oraz możliwość poznania tajników pracy w dużym zakładzie produkcyjnym.

W zeszłym roku umożliwiliśmy odbycie praktyk w naszej fabryce dwóm innym klasom o specjalnościach mechanik i elektryk, a efektem współpracy są już pierwsi absolwenci, którzy zdecydowali się rozpocząć pracę w White. Podobnie jak ich starsi koledzy, obecni praktykanci są chętni do podjęcia współpracy z naszą firmą w przyszłości, już jako pracownicy.

Liczymy na dalszą i owocną współpracę oraz z niecierpliwością czekamy na kolejną grupę młodych specjalistów.

KONTAKT

Napisz do nas